Mobil DünyaTeknoloji Haberleri

Akıllı Telefon Pazar Payları 2015

Her yıl olduğu gibi Akıllı Telefon Pazar Payları 2015 için manzarayı analiz etmek ve satış rakamlarına göz atmak zamanı gelmiştir. Cannacord Genuity verileri sayesinde Apple şirketinin hala akıllı telefon satışından alınan kar seviyesinin %91 gibi inanılmaz bir rakamını eline almış durumda. Samsung şirketiyse sadece % 14’e sahip. Sony, HTC ve Lenovo gibi şirketlerde % 1’e eşitlikte. Microsoft için ise % 3 kayıp söz konusu. Aşağıdaki grafikte görebileceğiniz gibi Blackberry, LG ve Alcatel gibi şirketler ise kar’ın % 1 bile ulaşamamışlar.

akıllı-telefon-pazar-payları

Satış Oranında Samsung, Apple’dan daha iyi ama…

Pazar paylarına göre karşılaştırırsak eğer rakamlar çok daha farklıdır: Samsung akıllı telefon pazarının yaklaşık %23,9 Apple ise %17.2 oranına sahip. Bu da o demektir ki, Tim Cook tarafından yönetilen şirketten daha fazla satmasına rağmen Samsung çok daha az kazanıyor. Bunun nedeniyse Apple şirketinin ürünlerini 800 ve 1100 euro arası satarken Samsung üst aralık telefonlarını bundan ucuz fiyata satıyor ve Samsung orta ve aşağı aralık telefonları da çok fazla!

akıllı-telefon-pazar-payları-2

Samsung ivme kaybetti

Seul Şirket ayrıca 2014 yılına göre karşılaştırıldığında kârlarını daha da kötüleştirmiş. Şöyle ki, 2014 yılında Apple karların %79-na Samsung ise %25-ne sahipti. 2015 yılında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Galaxy S6 daha telefonlarından çok daha iyi satılmasının da bu konuya etkisi kesinlikle çok oldu!

Related posts
Mobil Dünya

iPhone ile İlgili Genel Bilgiler

İnternet dünyasının her geçen gün gelişmesi ile birlikte kullanıcıların internetten bilgi…
Read more
Teknoloji Haberleri

Android Katlanabilir Telefonları Destekleyecek Mi?

Katlanabilir telefonlar, yıllardır ekranlarda sürekli görülen haberlerin başında geliyordu.
Read more
Mobil Dünya

Xiamoi MIUI 10 Güncellemesini Hangi Telefonlar Alacak?

Günümüzde sektörün en önemli isimleri arasında yerini alan Xiamoi, 21 yeni akıllı telefona…
Read more

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.