Genel

Sony Xperia X HDR Ekran İle Geliyor!

HDR son nesil TV’lerde yeni moda olan bir ekrandır ve ama burada tv-lerden konuşmayacağız, konumuz akıllı telefonlar, daha doğrusu gelecek Xperia X Premium akıllı telefonları. Söz konusu telefonlar Xperia X serisi modelerine eklenecektir ve HDR ekranını kullanan ilk Android olabilir.

Xperia Z5 Premium ilk 4K ekrana sahib olduğu gibi, Xperia X Premium telefonları da yeni rekorlu maksimum parlaklık, 1300 nit ile High Dynamic Range (HDR) oynatma desteği ile 5.5 ” whitemagic Full HD LCD bir ekran sayesinde bu ilke imza atabilir.

Xperia X Premium

Sadece bu değil, Xperia X Premium ekranı iyi 1,07 milyar tekrarlanabilir renge kadar ulaşan, 1024 RGB renk tonları ile 10-bit renk derinliği sunacaktır. Buna ek olarak, yenileme hızı, 2000:1 bir kontrast ile 120 Hz kadar ulaşacaktır.

Bu canavarca ekran dışında, Xperia X Premium X Performans telefonlarına eşit olacaktır. Yani Snapdragon 820, 3GB RAM, 23 megapiksel kamera ve USB Type-C sahip olacaktır. Burada yer alan bilgilerin hiçbirinin henüz resmi olmadığını unutmayın ve eğer Xperia X serisinin daha haziran ayında geleceğini düşünürsek hala çok şeyin değişmesi için zaman vardır.

Related posts
Genel

Android Kilit Kodu Nasıl Sıfırlanır?

Android cihazlarda ekran kilit kodunun unutulması bazen kullanıcının canını sıkmaktadır.
Read more
Genel

Android Disk Temizleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon ve tabletler de aynı masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar gibi bakıma…
Read more
Genel

Selfie (Özçekim) Çubuğu Nasıl Yapılır?

Öz çekim günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan bir yapıya sahip…
Read more

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.